HEAD

Program


Pobierz program w formacie PDF
Piątek, 9 marca 2018 roku
09.30Rozpoczęcie konferencji
Maciej Krzakowski
09.30–10.25
Sesja I: Przeciwnowotworowe leki biopodobne
Przewodniczący: Maciej Krzakowski, Piotr Wysocki
    09.30–09.40Wprowadzenie
    Piotr Wysocki
    09.40–09.55Badania kliniczne leków biopodobnych
    Piotr Potemski
    09.55–10.10Uwarunkowania rejestracyjne i prawne leków biopodobnych
    Rafał Zyśk
    10.10–10.25Dyskusja
    10.25–11.15
    Sesja II: Postępowanie u chorych z objawami niepożądanymi chemioterapii
    Przewodniczący: Piotr Potemski
      10.25–10.40Gorączka neutropeniczna
      Rafał Czyżykowski
      10.40–10.55Zakażenia
      Sylwia Dębska-Szmich
      10.55–11.10Wykład sponsorowany firmy Angelini. Nudności i wymioty
      Łukasz Kwinta
      11.10–11.15Dyskusja
      11.15–11.35Przerwa na kawę
      11.35–11.55Wykład sponsorowany firmy Pierre Fabre. Chemioterapia metronomiczna w roku 2018 — kiedy, komu, jak?
      Piotr Wysocki
      11.55–12.05Interaktywna Baza Badań Klinicznych
      Piotr Wysocki
      12.05–12.55
      Sesja satelitarna firmy BMS. Jak wykorzystać pełen potencjał leczenia niwolumabem i bezpiecznie go stosować?
      Przewodniczący: Piotr Rutkowski, Marek Ziobro
        12.05–12.20Ogólne zasady postępowania profilaktyczno-terapeutycznego w razie wystąpienia działań niepożądanych w trakcie immunoterapii
        Bożena Cybulska-Stopa
        12.20–12.30Postępowanie profilaktyczno-terapeutyczne w razie wystąpienia działań niepożądanych dotyczących skóry
        Grażyna Kamińska-Winciorek
        12.30–12.35Opis przypadku 1
        Anna Czarnecka
        12.35–12.40Opis przypadku 2
        Aneta Dobrzyńska-Rutkowska
        12.40–12.45Opis przypadku 3
        Agnieszka Roman
        12.45–12.55Dyskusja
        12.55–13.45
        Sesja III: Immunoterapia z wykorzystaniem inhibitorów punktów kontrolnych — nowotwory inne niż czerniak, rak nerkowokomórkowy i niedrobnokomórkowy rak płuca
        Przewodniczący: Andrzej Kawecki, Jan Walewski
          12.55–13.05Rak pęcherza moczowego
          Piotr Tomczak
          13.05–13.15Nowotwory narządów głowy i szyi
          Andrzej Kawecki
          13.15–13.25Chłoniaki
          Jan Walewski
          13.25–13.35Nowotwory układu pokarmowego
          Piotr Potemski
          13.35–13.45Dyskusja
          13.45–14.30
          Sesja satelitarna firmy MSD. Pembrolizumab w leczeniu pacjentów z zaawansowanym czerniakiem i NDRP
          Przewodniczący: Maciej Krzakowski, Piotr Rutkowski
            13.45–14.05Zastosowanie pembrolizumabu w 1 i 2 linii leczenia NDRP
            Paweł Krawczyk
            14.05–14.25Pembrolizumab w 1 linii leczenia pacjentów z zaawansowanym czerniakiem
            Paweł Rogala
            14.25–14.30Dyskusja i podsumowanie
            14.30–15.00Lunch
            15.00–15.50
            Sesja IV: Markery nowotworowe
            Przewodniczący: Piotr Potemski, Maciej Krzakowski
              15.00–15.15Wprowadzenie
              Joanna Połowinczak-Przybyłek
              15.15–15.30Wykorzystanie w monitorowaniu skuteczności leczenia
              Adam Płużański
              15.30–15.45Wykorzystanie w obserwacji po leczeniu
              Magdalena Krakowska
              15.45–15.50Dyskusja
              15.50–16.40
              Sesja V: Nowotwory o nieznanym punkcie wyjścia diagnostyka i leczenie
              Przewodniczący: Andrzej Marszałek, Beata Jagielska
                15.50–16.05Patomorfologia nowotworów o nieznanym umiejscowieniu pierwotnym (Cancer of UnknownPrimary Site, CUP) — czy rzeczywiście jest to nieznany punkt wyjścia?
                Andrzej Marszałek
                16.05–16.20Zaburzenia molekularne w CUP wobec nowych możliwości leczenia
                Elżbieta Sarnowska
                16.20–16.35Strategia postępowania w CUP — prezentacja przypadków
                Beata Jagielska
                16.35–16.40Dyskusja
                16.40–17.25
                Sesja satelitarna firmy Roche. Dobór leczenia systemowego i rola leków antyangiogennych u chorych z przerzutowym rakiem jelita grubego
                Przewodniczący: Maciej Krzakowski, Lucjan Wyrwicz
                  16.40–16.55Populacja pacjentów z mutacją w genie BRAF
                  Lucjan Wyrwicz
                  16.55–17.10Populacja pacjentów z mutacją w genach RAS
                  Dawid Prószyński
                  17.10–17.25Populacja pacjentów bez mutacji w genach RAS/BRAF
                  Emilia Filipczyk-Cisar
                  17.25–17.40Przerwa na kawę
                  17.40–18.30
                  Sesja VI: Powtórna radioterapia — mit, eksperyment lub standard kliniczny?
                  Przewodniczący: Krzysztof Składowski, Rafał Tarnawski
                    17.40–17.50Technologiczne i biologiczne podstawy powtórnego napromieniania nowotworów złośliwych
                    Krzysztof Składowski
                    17.50–18.30Praktyka kliniczna powtórnej radioterapii:
                    17.50–18.00• Nowotwory OUN
                    Rafał Tarnawski
                    18.00–18.10• Nowotwory głowy i szyi
                    Andrzej Wygoda
                    18.10–18.20• Rak stercza — teleterapia
                    Paweł Polanowski
                    18.20–18.30• Brachyterapia
                    Piotr Wojcieszek
                    18.30–19.20
                    Sesja VII: Niedrobnokmórkowy rak płuca — optymalna sekwencja leczenia anty-EGFR i anty-ALK
                    Przewodniczący: Paweł Krawczyk, Adam Płużański
                      18.30–18.45Charakterystyka genetyczna
                      Paweł Krawczyk
                      18.45–19.00Sekwencja leczenia anty-EGFR
                      Adam Płużański
                      19.00–19.15Sekwencja leczenia anty-ALK
                      Anna Wrona
                      19.15–19.20Dyskusja
                      19.20–20.05
                      Sesja satelitarna firmy Merck. Strategia leczenia przerzutowego raka jelita grubego

                      Przewodniczący: Piotr Wysocki

                        19.20–19.32Rola chemioterapii u chorych z resekcyjnymi/potencjalnie resekcyjnymi przerzutami do wątroby
                        Paweł Potocki
                        19.32–19.47Leczenie operacyjne chorych z przerzutami do wątroby
                        Krzysztof Zieniewicz
                        19.47–20.00Optymalne strategie leczenia systemowego o założeniu paliatywnym
                        Barbara Radecka
                        20.00–20.05Podsumowanie
                        Piotr Wysocki
                        20.05Poczęstunek dla uczestników
                        Sobota, 10 marca 2018 roku
                        08.40–09.00Wykład sponsorowany firmy Amgen. Leczenie paliatywne mCRC — standardy postępowania na przykładzie panitumumabu w I linii leczenia
                        Andrzej Deptała
                        09.00–10.10
                        Sesja VIII: Rola wielodyscyplinarnego leczenia raka gruczołu krokowego
                        Przewodniczący: Iwona Skoneczna, Mateusz Dąbkowski, Roman Sosnowski
                          09.00–09.05Wprowadzenie
                          Roman Sosnowski
                          09.05–09.20Nowe strategie leczenia uogólnionego raka gruczołu krokowego
                          Iwona Skoneczna
                          09.20–09.35Współczesne osiągnięcia radioterapii w leczeniu raka gruczołu krokowego
                          Mateusz Dąbkowski
                          09.35–09.55Postępowanie wielospecjalistyczne — nowy standard w diagnostyce i terapii raka gruczołu krokowego
                          Roman Sosnowski
                          09.55–10.10Panel dyskusyjny MDT
                          Iwona Skoneczna, Mateusz Dąbkowski, Roman Sosnowski oraz pacjent
                          10.10–10.55
                          Sesja satelitarna firmy AstraZeneca. Jak możemy zoptymalizować diagnostykę i leczenie chorych na zaawansowanego NDRP EGFRmut+?
                          Przewodniczący: Maciej Krzakowski, Adam Płużański
                            10.10–10.30Leczenie 1 linii
                            Adam Płużański
                            10.30–10.50Leczenie 2 linii
                            Magdalena Knetki-Wróblewska
                            10.50–10.55Dyskusja
                            10.55–11.10Przerwa na kawę
                            11.10–12.00
                            Sesja IX: Glejaki
                            Przewodniczący: Andrzej Kawecki, Agata Stanek-Widera
                              11.10–11.25Zmiany w klasyfikowaniu zaawansowania
                              Agata Stanek-Widera
                              11.25–11.40Określanie odpowiedzi na leczenie
                              Jacek Fijuth
                              11.40–11.55Postępowanie w przypadku powikłań radiochemioterapii
                              Dorota Kiprian
                              11.55–12.00Dyskusja
                              12.00–12.45
                              Sesja satelitarna firmy Ipsen. Jak możemy zoptymalizować diagnostykę i leczenie chorych na zaawansowanego raka nerki?
                              Przewodniczący: Piotr Tomczak, Jakub Żołnierek
                                12.00–12.20Czy można przełamać wtórną oporność na TKI w przebiegu raka nerki?
                                Piotr Tomczak
                                12.20–12.40Wyniki badań naukowych a praktyka kliniczna — doświadczenia z programu wczesnego dostępu do leku Cabometyx
                                Jakub Żołnierek
                                12.40–12.45Dyskusja
                                12.45–13.00Przerwa na kawę
                                13.00–13.50
                                Sesja X: Współczesne metody leczenia choroby oligoprzerzutowej
                                Przewodniczący: Dariusz Kowalski, Piotr Rutkowski
                                  13.00–13.15Rola chirurgii
                                  Piotr Rutkowski
                                  13.15–13.30Rola radioterapii
                                  Dorota Kiprian
                                  13.30–13.45Rola leczenia systemowego
                                  Dariusz Kowalski
                                  13.45–13.50Dyskusja
                                  13.50–14.35
                                  Sesja satelitarna firmy Pfizer. Wielospecjalistyczne postępowanie z chorym na zaawansowanego raka nerkowokomórkowego
                                  Przewodniczący: Jakub Żołnierek, Piotr Radziszewski
                                    13.50–14.10Wartość doświadczenia klinicznego w leczeniu zaawansowanego raka nerkowokomórkowego
                                    Jakub Żołnierek
                                    14.10–14.30Współpraca onkologa i urologa — małżeństwo z rozsądku czy z miłości?
                                    Debata: Piotr Radziszewski, Piotr Tomczak
                                    14.30–14.35Dyskusja
                                    14.35Zakończenie konferencji
                                    Maciej Krzakowski, Piotr Wysocki, Piotr Potemski
                                    14.40Lunch
                                    Piątek, 9 marca 2018 roku
                                    09.30
                                    Rozpoczęcie konferencji
                                    Maciej Krzakowski
                                    09.30–10.25
                                    Sesja I: Przeciwnowotworowe leki biopodobne
                                    Przewodniczący: Maciej Krzakowski, Piotr Wysocki
                                      09.30–09.40
                                      Wprowadzenie
                                      Piotr Wysocki
                                      09.40–09.55
                                      Badania kliniczne leków biopodobnych
                                      Piotr Potemski
                                      09.55–10.10
                                      Uwarunkowania rejestracyjne i prawne leków biopodobnych
                                      Rafał Zyśk
                                      10.10–10.25
                                      Dyskusja
                                      10.25–11.15
                                      Sesja II: Postępowanie u chorych z objawami niepożądanymi chemioterapii
                                      Przewodniczący: Piotr Potemski
                                        10.25–10.40
                                        Gorączka neutropeniczna
                                        Rafał Czyżykowski
                                        10.40–10.55
                                        Zakażenia
                                        Sylwia Dębska-Szmich
                                        10.55–11.10
                                        Wykład sponsorowany firmy Angelini. Nudności i wymioty
                                        Łukasz Kwinta
                                        11.10–11.15
                                        Dyskusja
                                        11.15–11.35
                                        Przerwa na kawę
                                        11.35–11.55
                                        Wykład sponsorowany firmy Pierre Fabre. Chemioterapia metronomiczna w roku 2018 — kiedy, komu, jak?
                                        Piotr Wysocki
                                        11.55–12.05
                                        Interaktywna Baza Badań Klinicznych
                                        Piotr Wysocki
                                        12.05–12.55
                                        Sesja satelitarna firmy BMS. Jak wykorzystać pełen potencjał leczenia niwolumabem i bezpiecznie go stosować?
                                        Przewodniczący: Piotr Rutkowski, Marek Ziobro
                                          12.05–12.20
                                          Ogólne zasady postępowania profilaktyczno-terapeutycznego w razie wystąpienia działań niepożądanych w trakcie immunoterapii
                                          Bożena Cybulska-Stopa
                                          12.20–12.30
                                          Postępowanie profilaktyczno-terapeutyczne w razie wystąpienia działań niepożądanych dotyczących skóry
                                          Grażyna Kamińska-Winciorek
                                          12.30–12.35
                                          Opis przypadku 1
                                          Anna Czarnecka
                                          12.35–12.40
                                          Opis przypadku 2
                                          Aneta Dobrzyńska-Rutkowska
                                          12.40–12.45
                                          Opis przypadku 3
                                          Agnieszka Roman
                                          12.45–12.55
                                          Dyskusja
                                          12.55–13.45
                                          Sesja III: Immunoterapia z wykorzystaniem inhibitorów punktów kontrolnych — nowotwory inne niż czerniak, rak nerkowokomórkowy i niedrobnokomórkowy rak płuca
                                          Przewodniczący: Andrzej Kawecki, Jan Walewski
                                            12.55–13.05
                                            Rak pęcherza moczowego
                                            Piotr Tomczak
                                            13.05–13.15
                                            Nowotwory narządów głowy i szyi
                                            Andrzej Kawecki
                                            13.15–13.25
                                            Chłoniaki
                                            Jan Walewski
                                            13.25–13.35
                                            Nowotwory układu pokarmowego
                                            Piotr Potemski
                                            13.35–13.45
                                            Dyskusja
                                            13.45–14.30
                                            Sesja satelitarna firmy MSD. Pembrolizumab w leczeniu pacjentów z zaawansowanym czerniakiem i NDRP
                                            Przewodniczący: Maciej Krzakowski, Piotr Rutkowski
                                              13.45–14.05
                                              Zastosowanie pembrolizumabu w 1 i 2 linii leczenia NDRP
                                              Paweł Krawczyk
                                              14.05–14.25
                                              Pembrolizumab w 1 linii leczenia pacjentów z zaawansowanym czerniakiem
                                              Paweł Rogala
                                              14.25–14.30
                                              Dyskusja i podsumowanie
                                              14.30–15.00
                                              Lunch
                                              15.00–15.50
                                              Sesja IV: Markery nowotworowe
                                              Przewodniczący: Piotr Potemski, Maciej Krzakowski
                                                15.00–15.15
                                                Wprowadzenie
                                                Joanna Połowinczak-Przybyłek
                                                15.15–15.30
                                                Wykorzystanie w monitorowaniu skuteczności leczenia
                                                Adam Płużański
                                                15.30–15.45
                                                Wykorzystanie w obserwacji po leczeniu
                                                Magdalena Krakowska
                                                15.45–15.50
                                                Dyskusja
                                                15.50–16.40
                                                Sesja V: Nowotwory o nieznanym punkcie wyjścia diagnostyka i leczenie
                                                Przewodniczący: Andrzej Marszałek, Beata Jagielska
                                                  15.50–16.05
                                                  Patomorfologia nowotworów o nieznanym umiejscowieniu pierwotnym (Cancer of UnknownPrimary Site, CUP) — czy rzeczywiście jest to nieznany punkt wyjścia?
                                                  Andrzej Marszałek
                                                  16.05–16.20
                                                  Zaburzenia molekularne w CUP wobec nowych możliwości leczenia
                                                  Elżbieta Sarnowska
                                                  16.20–16.35
                                                  Strategia postępowania w CUP — prezentacja przypadków
                                                  Beata Jagielska
                                                  16.35–16.40
                                                  Dyskusja
                                                  16.40–17.25
                                                  Sesja satelitarna firmy Roche. Dobór leczenia systemowego i rola leków antyangiogennych u chorych z przerzutowym rakiem jelita grubego
                                                  Przewodniczący: Maciej Krzakowski, Lucjan Wyrwicz
                                                    16.40–16.55
                                                    Populacja pacjentów z mutacją w genie BRAF
                                                    Lucjan Wyrwicz
                                                    16.55–17.10
                                                    Populacja pacjentów z mutacją w genach RAS
                                                    Dawid Prószyński
                                                    17.10–17.25
                                                    Populacja pacjentów bez mutacji w genach RAS/BRAF
                                                    Emilia Filipczyk-Cisar
                                                    17.25–17.40
                                                    Przerwa na kawę
                                                    17.40–18.30
                                                    Sesja VI: Powtórna radioterapia — mit, eksperyment lub standard kliniczny?
                                                    Przewodniczący: Krzysztof Składowski, Rafał Tarnawski
                                                      17.40–17.50
                                                      Technologiczne i biologiczne podstawy powtórnego napromieniania nowotworów złośliwych
                                                      Krzysztof Składowski
                                                      17.50–18.30
                                                      Praktyka kliniczna powtórnej radioterapii:
                                                      17.50–18.00
                                                      • Nowotwory OUN
                                                      Rafał Tarnawski
                                                      18.00–18.10
                                                      • Nowotwory głowy i szyi
                                                      Andrzej Wygoda
                                                      18.10–18.20
                                                      • Rak stercza — teleterapia
                                                      Paweł Polanowski
                                                      18.20–18.30
                                                      • Brachyterapia
                                                      Piotr Wojcieszek
                                                      18.30–19.20
                                                      Sesja VII: Niedrobnokmórkowy rak płuca — optymalna sekwencja leczenia anty-EGFR i anty-ALK
                                                      Przewodniczący: Paweł Krawczyk, Adam Płużański
                                                        18.30–18.45
                                                        Charakterystyka genetyczna
                                                        Paweł Krawczyk
                                                        18.45–19.00
                                                        Sekwencja leczenia anty-EGFR
                                                        Adam Płużański
                                                        19.00–19.15
                                                        Sekwencja leczenia anty-ALK
                                                        Anna Wrona
                                                        19.15–19.20
                                                        Dyskusja
                                                        19.20–20.05
                                                        Sesja satelitarna firmy Merck. Strategia leczenia przerzutowego raka jelita grubego

                                                        Przewodniczący: Piotr Wysocki

                                                          19.20–19.32
                                                          Rola chemioterapii u chorych z resekcyjnymi/potencjalnie resekcyjnymi przerzutami do wątroby
                                                          Paweł Potocki
                                                          19.32–19.47
                                                          Leczenie operacyjne chorych z przerzutami do wątroby
                                                          Krzysztof Zieniewicz
                                                          19.47–20.00
                                                          Optymalne strategie leczenia systemowego o założeniu paliatywnym
                                                          Barbara Radecka
                                                          20.00–20.05
                                                          Podsumowanie
                                                          Piotr Wysocki
                                                          20.05
                                                          Poczęstunek dla uczestników
                                                          Sobota, 10 marca 2018 roku
                                                          08.40–09.00
                                                          Wykład sponsorowany firmy Amgen. Leczenie paliatywne mCRC — standardy postępowania na przykładzie panitumumabu w I linii leczenia
                                                          Andrzej Deptała
                                                          09.00–10.10
                                                          Sesja VIII: Rola wielodyscyplinarnego leczenia raka gruczołu krokowego
                                                          Przewodniczący: Iwona Skoneczna, Mateusz Dąbkowski, Roman Sosnowski
                                                            09.00–09.05
                                                            Wprowadzenie
                                                            Roman Sosnowski
                                                            09.05–09.20
                                                            Nowe strategie leczenia uogólnionego raka gruczołu krokowego
                                                            Iwona Skoneczna
                                                            09.20–09.35
                                                            Współczesne osiągnięcia radioterapii w leczeniu raka gruczołu krokowego
                                                            Mateusz Dąbkowski
                                                            09.35–09.55
                                                            Postępowanie wielospecjalistyczne — nowy standard w diagnostyce i terapii raka gruczołu krokowego
                                                            Roman Sosnowski
                                                            09.55–10.10
                                                            Panel dyskusyjny MDT
                                                            Iwona Skoneczna, Mateusz Dąbkowski, Roman Sosnowski oraz pacjent
                                                            10.10–10.55
                                                            Sesja satelitarna firmy AstraZeneca. Jak możemy zoptymalizować diagnostykę i leczenie chorych na zaawansowanego NDRP EGFRmut+?
                                                            Przewodniczący: Maciej Krzakowski, Adam Płużański
                                                              10.10–10.30
                                                              Leczenie 1 linii
                                                              Adam Płużański
                                                              10.30–10.50
                                                              Leczenie 2 linii
                                                              Magdalena Knetki-Wróblewska
                                                              10.50–10.55
                                                              Dyskusja
                                                              10.55–11.10
                                                              Przerwa na kawę
                                                              11.10–12.00
                                                              Sesja IX: Glejaki
                                                              Przewodniczący: Andrzej Kawecki, Agata Stanek-Widera
                                                                11.10–11.25
                                                                Zmiany w klasyfikowaniu zaawansowania
                                                                Agata Stanek-Widera
                                                                11.25–11.40
                                                                Określanie odpowiedzi na leczenie
                                                                Jacek Fijuth
                                                                11.40–11.55
                                                                Postępowanie w przypadku powikłań radiochemioterapii
                                                                Dorota Kiprian
                                                                11.55–12.00
                                                                Dyskusja
                                                                12.00–12.45
                                                                Sesja satelitarna firmy Ipsen. Jak możemy zoptymalizować diagnostykę i leczenie chorych na zaawansowanego raka nerki?
                                                                Przewodniczący: Piotr Tomczak, Jakub Żołnierek
                                                                  12.00–12.20
                                                                  Czy można przełamać wtórną oporność na TKI w przebiegu raka nerki?
                                                                  Piotr Tomczak
                                                                  12.20–12.40
                                                                  Wyniki badań naukowych a praktyka kliniczna — doświadczenia z programu wczesnego dostępu do leku Cabometyx
                                                                  Jakub Żołnierek
                                                                  12.40–12.45
                                                                  Dyskusja
                                                                  12.45–13.00
                                                                  Przerwa na kawę
                                                                  13.00–13.50
                                                                  Sesja X: Współczesne metody leczenia choroby oligoprzerzutowej
                                                                  Przewodniczący: Dariusz Kowalski, Piotr Rutkowski
                                                                    13.00–13.15
                                                                    Rola chirurgii
                                                                    Piotr Rutkowski
                                                                    13.15–13.30
                                                                    Rola radioterapii
                                                                    Dorota Kiprian
                                                                    13.30–13.45
                                                                    Rola leczenia systemowego
                                                                    Dariusz Kowalski
                                                                    13.45–13.50
                                                                    Dyskusja
                                                                    13.50–14.35
                                                                    Sesja satelitarna firmy Pfizer. Wielospecjalistyczne postępowanie z chorym na zaawansowanego raka nerkowokomórkowego
                                                                    Przewodniczący: Jakub Żołnierek, Piotr Radziszewski
                                                                      13.50–14.10
                                                                      Wartość doświadczenia klinicznego w leczeniu zaawansowanego raka nerkowokomórkowego
                                                                      Jakub Żołnierek
                                                                      14.10–14.30
                                                                      Współpraca onkologa i urologa — małżeństwo z rozsądku czy z miłości?
                                                                      Debata: Piotr Radziszewski, Piotr Tomczak
                                                                      14.30–14.35
                                                                      Dyskusja
                                                                      14.35
                                                                      Zakończenie konferencji
                                                                      Maciej Krzakowski, Piotr Wysocki, Piotr Potemski
                                                                      14.40
                                                                      Lunch

                                                                      Organizator:

                                                                      Via Medica

                                                                      Patronat medialny:

                                                                      Via Medica
                                                                      Via Medica

                                                                      Partner:

                                                                      Via Medica

                                                                      Strony konferencji Grupy Via Medica wykorzystują pliki cookies. Opcje dotyczące cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki internetowej.
                                                                      Korzystanie z niniejszej strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci komputera. Czym są i do czego służą pliki cookie możesz dowiedzieć się na stronie www.wszystkoociasteczkach.pl